Праца апорнай ўстановы

План

работы апорнай дзяржаўнай установы спецыяльнай адукацыі " спецыяльны дзіцячы сад №51 г. Баранавічы»

на 2022/2023 навучальны год

Напрамак

дзейнасць

Змест дзейнасці

Тэрмін

Адказны

Арганізацыйная дзейнасць

Падвядзенне вынікаў работы апорнай установы адукацыі на працягу 2021/2022 навучальнага года.

Талашова С. К.

метадыст ГУМУ»ВМК г. Баранавічы"

Русіна М. І.

загадчык ГУСА " СДС №51 г. Баранавічы»

Планаванне работы апорнай установы адукацыі на 2022/2023 навучальны год

Май-чэрвень 2022

Падвядзенне вынікаў работы апорнай установы адукацыі на працягу 2022/2023 навучальнага года.

2023

Кансультацыі для педагогаў, якія рэалізуюць адукацыйныя праграмы спецыяльнай адукацыі па вучэбным плане для дзяцей з цяжкімі парушэннямі маўлення і цяжкасцямі ў навучанні (па запытах)

Информационно-консультативная деятельность

Кансультацыі на сайце ўстановы спецыяльнай адукацыі»спецыяльны дзіцячы сад №51 г.Баранавічы".

Русіна М. І.

загадчык ГУСА " СДС №51 г. Баранавічы»

Л. Ф. Стеценко

намеснік загадчыка

па ОД

настаўнікі-дэфектолагі

выхавальнікі дашкольнай адукацыі

Памятка для выхавальнікаў дашкольнай адукацыі: «арганізацыя работы па аўтаматызацыі пастаўленых гукаў па-за заняткаў».

Метадычныя рэкамендацыі для выхавальнікаў дашкольнай адукацыі і настаўнікаў-дэфектолагаў «Узаемадзеянне настаўніка-дэфектолага і выхавальніка ў працы з дзецьмі з ТНР і то ва ўмовах спецыяльнай групы».

Верасень

Семінар-практыкум

"Выкарыстанне праектнай дзейнасці як сучаснай формы патрыятычнага выхавання дашкольнікаў з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця»».

Лістапад

Лагапедычнае асарці

"Узаемадзеянне ў працы настаўніка-дэфектолага і выхавальнікаў дашкольнай адукацыі ў пытанні фарміравання вымаўленчых боку гаворкі дзяцей: пастаноўка і Аўтаматызацыя гукаў».

Люты 2021

Распаўсюджванне эфектыўнага

педагагічнага вопыту ў сродках масавай інфармацыі.

На працягу года

Русіна М. І.

загадчык ГУСА " СДС №51 г. Баранавічы»

Стэцэнка Л. Ф.

намеснік загадчыка

па АД

Выпуск дэфекталагічнага весніка»Логас".

Выпуск педагагічнага часопіса для бацькоў і выхавальнікаў, якія рэалізуюць праграмы спецыяльнай адукацыі " дзяцінства-град»

разгарнуць » / « згарнуць

Тэма: "Фарміраванне пазнавальнай цікавасці сродкамі ўстанаўлення прычынна-следчых сувязяў і развіццё лексіка-граматычных сродкаў мовы дзяцей дашкольнага ўзросту з ОПФР"

разгарнуць » / « згарнуць

Тэма: "Фарміраванне пачуцця нацыянальнай самасвядомасці, развіццё навыкаў разумення беларускай мовы"

разгарнуць » / « згарнуць

"Актуальнасць развіцця прасторавага гнозиса ў дзяцей з ТНР."

разгарнуць » / « згарнуць

Тэма « " Фарміраванне квазипространственных адносін і лексіка-граматычных сродкаў мовы ў дзяцей малодшага дашкольнага ўзросту з ЦПМ и ЦА»

разгарнуць » / « згарнуць

Тэма: "Прасторава - часавыя ўяўленні: даследаванне і фарміраванне ў дзяцей з затрымкай псіхічнага развіцця"

разгарнуць » / « згарнуць

"Картатэка дыдактычных гульняў і практыкаванняў па фарміраванні прасторава-часавых і квазипространственных уяўленняў і іх рэалізацыі ў лексіка-граматычных сродках мовы."